Размер шрифта
Интервал
Изображения
Кыргыз Республикасынын
Башкы прокуратурасы
расмий сайт

Телефон доверия:
54-28-18

Ыссык-Көл облусу Чүй облусу Талас облусу Нарын облусу Джалал-Абад облусу Ош облусу Баткен облусу

Ведомственный журнал Prokuror.kg

 

Фотогалерея

Научно-практическая конференция

Научно-практическая конференция на тему: «Современные методы противодействия коррупции»

Усманова Людмила Юрьевна
Класстык чини – юстициянын 1-класстагы кеңешчиси
Туулган жылы: 13.03.1965-ж.
Туулган жери: Фрунзе ш.
Улуту: орус
Жарандыгы: Кыргыз Республикасы
Билими: жогорку юридикалык, 1989-ж. Кыргыз Мамлекеттик Университетин аяктаган, Бишкек ш.
Адистиги: укук таануу
 
Тил билүүсү: орус
Мамлекеттик сыйлыктары: 2008-ж. КР  Ардак грамотасы
ЭМГЕК ИШМЕРДҮҮЛҮГҮ
Орношкон жана бошогон жылы
Мекеменин, уюмдун, ишкананын, ошондой эле министрликтин, ведомстванын аталышы
Ээлеген кызматы
01.09.1981- 10.07.1985
Октябрь районунун  прокуратурасы, Фрунзе ш.
секретарь-машинист
10.07.1985- 07.08.1989
Октябрь районунун  прокуратурасы, Фрунзе ш.
канцеляриянын башчысы
07.08.1989- 07.06.1990
Октябрь районунун  прокуратурасы, Фрунзе ш.
стажер
07.06.1990- 03.02.1994
Октябрь районунун  прокуратурасы, Фрунзе ш.
райондун прокурорунун улук жардамчысы
30.06.1992-жылдан 24.10.1994-жыл аралыгында бала багуу өргүүсүндө болгон
24.10.1994- 09.12.1994
Октябрь районунун  прокуратурасы, Бишкек ш.
райондун прокурорунун улук жардамчысы
09.12.1994- 03.07.1996
Бишкек ш. прокуратурасы
тергөө бөлүмүнүн прокурору
03.07.1996- 25.06.1998
Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасы
прокуратура органдарындагы жана салык полициясындагы кылмыштарды тергөөнү көзөмөлдөө бөлүмүнүн прокурору
25.06.1998- 19.03.1999
Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасы
экономикалык кылмыштарды жана коррупцияны тергөөнү көзөмөлдөө бөлүмүнүн улук прокурору
19.03.1999- 17.05.2000
Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасы
экономикалык кылмыштарды жана коррупцияны тергөөнү көзөмөлдөө бөлүмүнүн улук прокурору
17.05.2000- 14.12.2001
Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасы
ушул бөлүмдүн башчысынын орун басары
14.12.2001- 01.07.2003
Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасы
укук коргоо органдарынын ишмердигин координациялоо боюнча сектордун башчысы
01.07.2003- 12.08.2005
Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасы
уюштуруу иштерин камсыз кылуу башкармалыгынын сектор башчысы
12.08.2005- 14.04.2006
Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасы
уюштуруу иштерин камсыз кылуу жана эл аралык байланыштар башкармалыгынын эл аралык байланыштар жана экстрадициялоо бөлүмүнүн башчысы
14.04.2006- 07.06.2007
Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасы
кылмыштарды тергөө жана изин суутпай издөө ишмердүүлүгүн көзөмөлдөө башкармалыгынын прокуратура, УКМК, ФПК жана МТИ органдарынын ишмердүүлүгүнүн мыйзамдуулугун көзөмөлдөө бөлүмүнүн башчысы
07.06.2007- 15.02.2012
Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасы
кадрлар башкармалыгынын башчысы
15.02.2012-ж. тартып азыркы учурда
Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасы
Кыргыз Республикасынын Башкы прокурорунун орун басары