• Мукашов Сагындык Болотбекович
    Кыргыз Республикасынын Башкы прокурорунун орун басары - Аскер прокурору
    Мукашов Сагындык Болотбекович

    Аскердик наамы – юстициянын полковниги

     Туулган жылы: 24-март 1973-жыл

     Туулган жери: Нарын шаары

     Улуту: кыргыз

     Жарандыгы: Кыргыз Республикасы

     Билими:  жогорку

                        Кыргыз мамлекеттик улуттук университетин аяктаган

     Адистиги: укук таануу


     ЭМГЕК ЖОЛУ:




    11.09.1995 - 25.01.1996

    Нарын районунун прокуратурасы

    прокурордун стажер-жардамчысы

    25.01.1996 - 29.07.1996

    Нарын облусунун прокуратурасы

    стажер-төргөөчү

    29.07.1996 - 15.02.1998

    Нарын облусунун прокуратурасы

    улук-төргөөчү

    15.02.1998 - 21.06.1999

    Нарын облусунун прокуратурасы

    төргөө бөлүмүнүн прокурору

    21.06.1999 - 27.09.1999

    Чуй облусунун прокуратурасы

    кылмыштарды иликтөөнү көзөмөлдөө бөлүмүнүн прокурору

    27.09.1999 - 04.09.2000

    Чуй облусунун прокуратурасы

    прокурор-криминалист

    04.09.2000 - 11.07.2005

    Бишкек шаарынын прокуратурасы

    өзгөчө манилүү иштер боюнча тергөөчү

    11.07.2005 - 07.10.2005

    Бишкек шаарынын Биринчи май районунун прокуратурасы

    прокурордун жардамчысы

    07.10.2005 - 22.01.2007

    Бишкек шаарынын Биринчи май районунун прокуратурасы

    улук тергөөчү

    22.01.2007 - 14.05.2008

    Бишкек шаарынын Биринчи май районунун прокуратурасы

    тергөөчү

    14.05.2008 - 23.06.2008

    Бишкек шаарынын Биринчи май районунун прокуратурасы

    прокурордун улук жардамчысы

    23.06.2008 - 17. 03.2010

    Кыргыз Республикасынын Аскер прокуратурасы

    өзгөчө манилүү иштер боюнча улук тергөөчү

    17.03.2010 - 28.07.2012

    Кыргыз Республикасынын Бишкек гарнизонунун аскер прокурору

    гарнизондун аскер прокурорунун орун басары

    28.07.2012 - 12.07.2017

    Кыргыз Республикасынын Жалал-Абад гарнизонунун аскер прокурору

    гарнизондун прокурору


    12.07.2017 - 23.11.2017

    Кыргыз Республикасынын Аскер прокуратурасы

    бөлүмдүн башчысы

    23.11.2017 - 30.05.2018

    Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасы

    башкармалыктын башчысы

    31.05.2018 - 11.11.2020

    Кыргыз Республикасынын Аскер прокуратурасы

    Кыргыз Республикасынын Аскер прокурорунун орун басары


    11.11.2020 - азыркы убакытка чейин

    Кыргыз Республикасынын Аскер прокуратурасы

    Кыргыз Республикасынын Башкы прокурорунун орун басары - Аскер прокурору



  • Осмон уулу Динмухамед
    Аскер прокурорунун орун басары
    Осмон уулу Динмухамед

    Юстициянын полковниги

  • Тагаев Рустам Касымович
    Аскер прокурорунун орун басары
    Тагаев Рустам Касымович

    Юстициянын полковниги

Кыргыз Республикасынын Аскер прокуратурасы

Дареги

720040 Бишкек шаары, Логвиненко көчөсү 20

Email
military@prokuror.kg
Телефон

+ 996 (312) 62-47-39 (факс)