Башкы прокурордун биринчи орун басары

Токтогулов Кылычбек
Класстык чини – Юстициянын 1-класстагы кеңешчиси
Туулган жылы: 01.02.1973
Туулган жери: Ош облусу, Совет району, Кара-Кулжа айылы
Улуту: кыргыз
Жарандыгы: Кыргыз Республикасы
Билими: жогорку юридикалык, 1995-жылы Кыргыз Мамлекеттик Университетин аяктаган
Адистиги: укуктануу
Тил билүүсу: кыргыз, орус
Эмгек ишмердүүлүгү

Орношкон жана бошогон жылы

 

Мекеменин, уюмдун, ишкананын, ошондой эле министирликтин, ведомстванын аталышы

Ээлеген кызматы

01.08.1995 15.01.1996

Талас облусунун Манас райондук прокуратурасы

стажер-тергөөчү

15.01.1996 17.09.1996

Талас облусунун Манас райондук прокуратурасы

прокурордун жардамчысы, улук жардамчысы

17.09.1996 27.11.1996

Талас облусунун прокуратурасы

Облустук прокурордун жалпы көзөмөлдөө боюнча жардамчысы

27.11.1996 21.07.1997

Талас шаарынын прокуратурасы

улук тергөөчү

21.07.1997 15.06.1998

Талас облусунун прокуратурасы

улук тергөөчү

06.07.1998 25.10.1999

Жалал-Абад облусунун прокуратурасы

улук тергөөчү

25.10.1999 14.02.2000

Жалал-Абад облусунун прокуратурасы

кылмыштарды тергөөнү көзөмөлдөө бөлүмүнүн прокурору

10.04.2000 11.07.2000

Жалал-Абад шаардык прокуратурасы

прокурордун орун басары

11.07.2000 17.12.2001

Жалал-Абад облусунун Базар-Коргон райондук прокуратурасы

прокурордун орун басары

17.12.2002 06.02.2002

Жалал-Абад облусунун прокуратурасы

экономикалык жана коррупциялык кылмыштарды тергөөнү көзөмөлдөө бөлүмүнүн башчысы

26.02.2002 15.02.2003

Жалал-Абад облусунун Аксы райондук прокуратурасы

прокурордун милдетин аткаруучу

13.02.2003 04.08.2005

Жалал-Абад облусунун Аксы райондук прокуратурасы

райондун прокурору

04.08.2005 13.03.2006

Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасынын кылмыштык кирешелерди легалдаштыруу жана коррупция менен күрөшүү мыйзамдарынын аткарылышын көзөмөлдөө башкармалыгы   

башкармалыктын орун басары–кылмыштык кирешелерди легалдаштыруу жана коррупция менен күрөшүү бөлүмүнүн башчысы

13.03.2006 09.08.2006

Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасынын кылмыштык кирешелерди легалдаштыруу жана коррупция менен күрөшүү мыйзамдарынын аткарылышын көзөмөлдөө башкармалыгы 

кылмыштык кирешелерди легалдаштыруу жана коррупция менен күрөшүү бөлүмүнүн улук прокурору

09.08.2006 28.04.2007

Чүй облустук прокуратурасы

прокурордун орун басары

28.04.2007 20.02.2010

Бишкек шаарынын Биринчи Май райондук прокуратурасы

райондун прокурору

20.02.2010 16.02.2012

Ыссык-Көл облусунун Кара-Кол шаардык прокуратурасы

шаардын прокурору

16.02.2012

 

Жалал-Абад облусунун прокуратурасы

облустун прокурору

14.03.2015- ж. тартып азыркы күндө

Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасы

Башкы прокурордун Биринчи орун басары

 

Областтардын прокуратуралары

Ыссык-Көл облусу Чүй облусу Талас облусу Нарын облусу Джалал-Абад облусу Ош облусу Баткен облусу